سخنان جناب مهندس با دستور جلسه « کرونا و جلسه مشورتی» ذر لژیون پزشکان پارک طالقانی مورخ 98/12/09 و اختیاری بودن حضور در جلسه به دلیل گسترش ویروس کرونا

سلام دوستان حسین هستم مسافر:

چون الآن شرایط فورس ماژور و اضطراری هست؛ این هست که تمام شعب تعطیل هستند و فقط مسئولین می‌روند کارهای خود را انجام می‌دهند؛ بنابراین ما هم امروز جلسه لژیون پزشکان دلخواه گذاشتیم، گفتیم یک سری هماهنگی‌ها بین خودمان انجام بدهیم، دستور جلسه هفته راهنما بود که این را منتقل کردیم به بعد که این جلسه از بین نرود. دستور جلسه را گذاشتیم در مورد مسائل ایمنی کرونا صحبت کنیم و یا تجربه‌ای دارند بیان بکنند و بعد هماهنگی کنیم راجع به کارها، تعطیلات و عید و همکاری‌هایی که با کنگره داریم....

مسائلی که در مورد این بیماری هست، شیوع آن خیلی سریع است و دو الی سه درصد می‌میرند و وقتی افراد مبتلا می‌شوند کاری هم نمی‌شود کرد، به این شوخی‌ها هم نیست یعنی ریه کم‌کم از کار می‌افتد انگار که این شخص اصلاً ریه نداشته است و هیچ کاری هم برای آن نمی‌توانند انجام بدهند. بیماری بسیار خطرناکی است خوب دو درصد می‌میرند، شیوع آن خیلی بالا است ولی ریخت آن کم است. چیزی که من در محیط کنگره صحبت می‌کنم؛به طورکلی مهم نیست که میکروب وارد بشود یا ویروس وارد بشود؛ مهم این است که سیستم ایمنی بدن بتواند دفاع بکند. بتواند حریف آن بشود. در حدود ده میلیارد سرباز در بدن ما تولید می‌شود مثل مکروفاژها و ضد میکروب و ضدویروس و ... باید سیستم ایمنی بدن بتواند کار کند؛ و ما از اول در کنگره 60 سعی کردیم روی بچه‌ها همین کار را انجام بدهیم؛ سیستم ایمنی افراد را قوی بکنیم. روی ورزش آن‌ها خیلی تکیه کردیم، روی روش درمان آن‌ها که به‌گونه‌ای عمل بکنیم که شوک فیزیولوژی وارد نکند. تمام روش‌های درمانی که انجام می‌گیرد، چه سیستم‌های موجود، چه پزشکی و چه غیرپزشکی، اگر فرد به قطع مصرف برسد به همه یک شوک فیزیولوژیک وارد می‌کند؛ و سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کند و افرادی که مواد خود را یک‌دفعه ترک می‌کنند؛ این‌ها مستعد گرفتن انواع و اقسام بیماری‌ها هستند؛ و در مقابل سکته‌ها مقاومت ندارند. اکثراً کوچک‌ترین سکته در آن‌ها منجر به مرگ می‌شود؛ در آن‌ها سیستم ایمنی تخریب‌شده است. ولی در بچه‌های کنگره 60، با متدی که ما انجام دادیم با روش D.S.T و داروی OT سیستم ایمنی را کاملاً بازسازی کرده. الآن خانم بهاره از بچه‌های لژیون پزشکان خودمان است، ایشان ام‌اس داشتند الآن آخر سفر هستند، می‌گوید دارد جواب می‌دهد، انشاءالله جواب می‌دهد. این است که حتی کسی که اعتیاد ندارد ما داریم سیستم ایمنی او را درست می‌کنیم. سیستم ایمنی بدن او خودش حریف بیماری می‌شود. این کار را از اول انجام دادیم با متد D.S.T. برای همین بچه‌های کنگره 60 خیلی کمتر از دیگران مریض می‌شوند چون سیستم ایمنی آن‌ها تقویت شده است.


ما پزشک خیلی داریم که مریض‌ها را درمان می‌کنند اما پزشک متخصص نداریم که بگویند آقا چکار کنیم که مریض نشویم. ما 6 سی دی داریم راجع به ساختمان جسم که تماماً راجع به فیزیولوژی جسم می‌گوید که چکار بکنیم چه املاحی موردنیاز جسم است؛ پتاسیم می‌خواهد، آهن می‌خواهد، کلسیم می‌خواهد و چگونه تغذیه کنیم و چهار سی دی داریم راجع به کاهش وزن، راجع به وزن صحبت می‌کند، راجع به پروتئین‌ها، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، اسیدهای آمینه صحبت می‌کند، این‌ها همه لازمه بدن است. الآن میدان آزمایش است؛ ماسک و این‌ها جلوگیری می‌کند اما کامل نیست چون کرونا خیلی سریع انتقال پیدا می‌کند؛ این هست که وارد می‌شود ولی آیا بدن این قدرت را دارد که دفاع بکند یا دفاع نکند؟ قبل از اینکه این مسئله کرونا باشد ما دومرتبه سی دی DSAP را دادیم بیرون و تاریخچه آن را مطرح کردیم؛ که در زمان‌های گذشته در جنگ‌ها که آنتی‌بیوتیک و این‌ها نبود تمام زخم‌ها را با سرکه سیب شستشو می‌دادند چون ضد عفونت بود. الآن هم به بچه‌های کنگره 60 از دو هفته پیش من اعلام کردم که؛ صبح یک قاشق غذاخوریDSAP در یک لیوان آب صبح می‌خورند، در گلو کاملاً غرغرِ می‌کنند قورت می‌دهند و یک قاشق هم شب می‌خورند. دکتر مغاری به من گفتند: در جراحی، وقتی‌که دیگر هیچ‌چیزی جواب نمی‌دهد آخر از اسید استیک استفاده می‌کنند که تمام میکروب‌ها و ویروس‌ها را از بین می‌برد؛ بنابراین در اینجا باید مقاومت بدن برود بالا، تمام اعضای کنگره 60 تمام روش‌های بهداشتی را اجرا کردیم، تمام شعب گفتیم تعطیل کنند، جلسات تشکیل نمی‌شود فقط گفته‌ایم داروهای خودشان را بیایند بگیرند. کلاس‌های خود را سعی کنند در فضای مجازی دایر کنند. این هست که من از همه بچه‌های کنگره 60 سؤال می‌کنم که کسی بوده که کرونا بگیرند، یک نفر در لویی پاستور تمام علائم را داشته که بچه‌ها او را منتقل می‌کنند به بیمارستان که آزمایش او منفی بود. دیگر در تمام شعب در سراسر کشور من گفتم آمار بدهند که آیا از بچه‌های کنگره کرونا گرفتند یا نه. سیستم پزشکی با تمام وجود خودشان دارند تلاش می‌کنند و خیلی از سیستم پزشکی دچار مسئله شدند و پرستارها منجر به مرگ آن‌ها شده و این مسئله شوخی نیست و این قضیه کاملاً جدی است. خانم دکتر دینی به من زنگ زدند گفتند: من چند روز درگیر این مسئله هستم ولی من خیلی خوب شدم، بعد گفتند من چون DSAPمی‌خورم مقاومت بدنم رفته بالا. چیزی که هست، کرونا می‌گذرد، می‌رود ولی هزارتا بیماری می‌آید جلو، مهم این است که برای سلامتی باید تحرک ما طوری باشد، تغذیه ما طوری باشد که در مقابل میکروب‌ها بتواند مقاومت بکند.

داستان شیوع را نشان می‌داد: که یک خفاش یک موز را برمی‌دارد، از منقار او می‌افتد جلوی یک خوک، خوک این موز را می‌خورد، خوک را می‌برند در باغ‌وحش یک نفر دست به خوک می‌زند و منتقل شده بود، شیوع خیلی سریع است، مخصوصاً شیوع کرونا خیلی سریع است و مهم این است که ما بتوانیم در مقابل آن مقاومت کنیم. ژل بزنیم قبول است، الکل هم بزنید، ولی باید موادی استفاده کنید که کشنده ویروس باشد. بروید تاریخ را نگاه کنید و در سی دی DSAP هم هست؛ سرکه سیب طبیعی می‌تواند از بین برنده این قضیه باشد که باید حتماً از آن تغذیه کنید. ما حتی از DSAP برای عفونت دستگاه گوارش و عفونت مثانه استفاده می‌کنیم. امیدوارم که به‌زودی این قضیه حل بشود. باید تغذیه درست باشد که بدن ما بتواند مقاومت کند. همان‌طور که مسعود گفت ما نباید وحشت کنیم؛ خود وحشت ایجاد استرس می‌کنند، ایجاد استرس کردن مقاومت بدن را می‌آورد پائین؛ سیستم ایمنی بدن فلج می‌شود. بعضی‌ها از ترس می‌میرند. مهم این نیست که فرد چندساله باشد مهم این است که سیستم ایمنی او خوب کار می‌کند یا نه اگر سیستم ایکس کار کند حریف آن می‌شود. چون میکروب وارد می‌شود؛ به‌طورکلی موجود انسان در این زندگی زمینی طوری هست که مرتب میکروب و این‌ها وارد بدن می‌شود و بدن باید آن را از بین ببرد چون سیستم ایمنی خیلی قوی است. خوب سن و سال که مطرح می‌شود، آن‌هایی سن بالا هستند، ضعیف‌تر هستند، با کوچک‌ترین چیز سیستم ایمنی آن‌ها خوب کار نمی‌کند، آسیب‌پذیرتر هستند.

آن‌هایی که تریاک با وافور می‌کشند، امکان ندارد یک مریضی با وافور، از یکی به دیگری منتقل بشود، بااینکه در دهان خود می‌گیرند. چون خود تریاک بالاترین ضدعفونی‌کننده است؛ یعنی امکان ندارد یکی وافور بکشد، سرما بخورد و این را به کناری خود منتقل کند چون دود تریاک ضدعفونی‌کننده کامل است؛ و دومی دخانیات، دود دخانیات یک ضدعفونی‌کننده کامل است، به همین دلیل، آن‌هایی که سیگار می‌کشند وقتی سیگار خود را قطع می‌کنند دهان آن‌ها تاول‌های مختلف می‌زند. به خاطر اینکه دود سیگار یک سری باکتری‌ها را از بین می‌برد، وقتی نمی‌کشند آن‌ها رشد می‌کنند، دهان آن‌ها تاول می‌زند و باید دهان شویه استفاده کنند. گفتم من سگ داشتم، هر دوایی می‌دادیم او کنه می‌زد، گفتند تنباکو را خیس کن و با تنباکو بشوی و با تنباکو خیس کردیم شستیم، کنه گم شد؛ این دو تا منتقل نمی‌کند. حالا منظور این است که در کلینیک‌ها OT می‌دهید، اگر خیلی ضدعفونی‌کننده گیر نیاوردید خود OT را رقیق کنید دست‌های خود را می‌توانید بشویید و اصلاً OT منتقل نمی‌کند.

مسئله دیگر این است که هرسال ما OT را که می‌دادیم؛ سوم اسفند دیگر اداره OT ما تعطیل می‌شد، من گفتم دیگر این کار را امسال انجام ندهیم و تا دقیقه آخر OT را بدهید. حتی اگر ببینید در عید کدام کلینیک‌ها باز هست و کدام بسته‌اند. اگر مریض داریم، تازه واردین هستند، نامه‌های آن‌ها را بدهید بروند چهارم عید، پنجم عید OT خود را از کلینیک‌ها بگیرند. الآن گفتیم امروز یک هماهنگی بکنیم که کلینیک‌ها تا کی باز هستند، در عید باز هستند یا نه آقای بابک هم اینجا هستند؛ بنابراین من پارک را تعطیل کردم بچه‌های لژیون پزشکان را گفتم چندتایی بیایند، آن‌هایی که استرس دارند، کار دارند یا نمی‌توانند ایرادی ندارند که باهم مشورت کنیم برنامه عید را بریزیم.ما فالو آپ ها را قطع کردیم، ادرار ترشح می‌شود و باعث انتقال بیماری است. بعضی کلینیک‌ها درخواست کرده بودند قطع شود. گروه خانواده را دو هفته پیش تعطیل کردیم، همه تدابیر را خیلی خوب در کنگره انجام دادیم.

سخنان آقای بابک لطفی؛ نگهبان شورای محترم OT پیرامون نحوه پذیرش تازه واردین در روزهای پایانی سال 98 

همان‌طور که آقای مهندس گفتند؛ سال‌های گذشته ما بین هفته اول اسفند، ورودی تازه واردین خود را می‌بستیم و از ده، پانزده روز مانده به عید هم شروع می‌کردیم به دادن نامه‌های آخر سال که چهارهفته‌ای، پنج‌هفته‌ای بچه‌ها می‌رفتند به کلینیک‌ها و داروهای خود را دریافت می‌کردند. امسال با تمهیدی که آقای مهندس داشتند قرار بر این شد که ما ورودی تازه واردین خود را نبندیم و خدمت چند تن از پزشکان محترم هم تماس گرفتم و آن‌ها اعلام آمادگی کردند که تا آخرین روزهای سال سرویس‌دهی و خدمت‌رسانی خواهند داشت. اگر که این شرایط؛ بحث بیماری و ایزوله کردن مکان‌های عمومی پیش نمی‌آمد شاید ما خیلی قوی مریض تازه‌وارد را داشتیم ولی با توجه به شرایط اخیر ممکن است آن حجم که فکر می‌کردیم نداشته باشیم از بیمار تازه‌وارد ولی روز گذشته، پنج‌شنبه که جلسه تازه واردین شعب تهران برگزار شد نزدیک چهل‌وپنج نفر تازه‌وارد داشتیم با توجه به شرایط اخیر، قاعدتاً در روزهای آینده به همین روال خواهد بود، ولی خوب شاید آن تعدادی که ما فکر می‌کردیم از نفرات کمی کمتر باشد. ما آخرین جلسه تازه واردین خود را بیست‌وشش اسفند برگزار می‌کنیم، یعنی روز بیست و هفتم، روز بیست و هشتم و حتی روز بیست و نهم که تعطیل هست با یکی از دو تا کلینیک‌های پنج‌شنبه‌ای، من صحبت کردم قرار شده بروند شیفت بایستند که حتی روز بیست و نهم هم ما نامه‌ها را بتوانیم بدهیم. با توجه به اینکه شعب ما از یکی دو روز آخر سال تا پانزده فروردین تعطیل می‌شود، قاعدتاً ما در طول عید تازه‌وارد که بخواهد به‌عنوان جلسه اول به کلینیک‌ها مراجعه بکند نخواهیم داشت ولی بازهم درصورتی‌که مشکلی پیش بیاید؛ شربت کسی بریزد، نیاز به این باشد که ما خارج از روال معمول به کسی خدمت‌رسانی OT را داشته باشیم از هفتم، هشتم فروردین با یکی، دو تا از کلینیک‌هایی که در عید تهران هستند صحبت کردیم که بتوانیم OT را تعطیل نکنیم، چراکه باعث می‌شد رونق کلینیک‌ها کم بشود و نیز تازه واردین ما که بسته می‌شد، ده ماه، یازده ماه بعد با یک خلاء مواجه می‌شدیم که تعداد رهایی ما پائین می‌آمد.

امیدوارم که روزهای آینده سال شرایط کمی بهتر بشود، این ترس و واهمه‌ای که مردم دارند کم بشود. خیلی از کلینیک‌ها می‌گویند ما می‌ترسیم بیاییم درب کلینیک را باز بکنیم اگر می‌شود داروی بچه‌ها را همین هفته بدهید که ما از هفته‌های دیگر نباشیم. من سعی می‌کنم آن‌ها را آرام کنم، خیلی از مردم الآن دارند به میزان لازم رعایت را می‌کنند ولی زندگی عادی خود را هم می‌کنند. سعی می‌کنم که آن روال عادی را در کلینیک‌ها داشته باشیم؛ و جمله آخر اینکه ما تا لحظه آخر در سال نودوهشت سعی می‌کنیم تازه‌واردها را به کلینیک‌ها اعزام کنیم. ممنون.


تهیه و تنظیم : مسافر علی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون پزشکان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات